Dotacja lub dofinansowanie na wymianę pieca na pellet w 2024 - Ostrów Wielkopolski

Dofinansowanie do pieca na pellet 2024r. w Ostrowie Wlkp. - ile wynosi i jak je uzyskać?

Piece na pellet są montowane zarówno w nowych budynkach, jak i podczas termomodernizacji istniejących budynków po usunięciu przestarzałych urządzeń grzewczych, zwanych potocznie "kopciuchami". Dofinansowanie do kotła na pellet przysługuje jedynie w drugim przypadku, czyli gdy w trakcie remontu domu zamieniamy stary piec węglowy na nowoczesny kocioł na pellet.

Jaka jest wysokość dofinansowania do wymiany pieca na pellet, obejmująca koszty zakupu i montażu urządzenia.


Wielkość bezzwrotnego dofinansowania do pieca na pellet w Ostrowie Wlkp. zależy od naszych dochodów. Obowiązuje ono 3 progi dochodowe:

  • Poziom podstawowy dofinansowania do pieca na pellet wynosi do 45%, ale nie przekracza kwoty 9100 zł,
  • Poziom podwyższony dofinansowania do pieca na pellet sięga do 70% kosztów, jednak nie więcej niż 14 300 zł,
  • Poziom najwyższego dofinansowania pieca na pellet wynosi do 100% kosztów, ale nie przekracza kwoty 20 400 zł.

Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości skorzystania z programu dotacji do pieca na pellet w Ostrowie Wlkp. skontaktuj się z nami.

Zadzwoń do nas!
Dofinansowany piec na pellet - Kornel Pawlak

Dowiedz się więcej na temat możliwości uzyskania dofinanowania w Ostrowie Wlkp. na wymianę kopciucha na ekologiczną wersję pieca na pellet

+48 500 110 359

Instalacja piecy na pellet z dotacją w 2024r. cieszy się ogromnym zainteresowaniem, głównie ze względu na ich atrakcyjność cenową w porównaniu do pomp ciepła.

Do zamontowania pieca na pellet niezbędne są kotłownia oraz komin, co sprawia, że są one popularnym wyborem podczas prac termomodernizacyjnych, takich jak wymiana pieca. W 2023 oraz 2024 roku nastąpił znaczny wzrost liczby wniosków o dofinansowanie na wymianę pieca w Ostrowie Wlkp. w ramach programu "Czyste powietrze". Wnioski o takie dofinansowanie stanowiły w wybranych miesiącach powyżej 20% ogółu.

Pellet to paliwo odnawialne o klasie energetycznej A

Pellet to odnawialne, ekologiczne paliwo, które spala się efektywnie i bez nadmiernej emisji zanieczyszczeń. Dotowane piece na pellet charakteryzują się wysoką sprawnością energetyczną, a wiele dostępnych na rynku urządzeń posiada klasę energetyczną A-A++. W porównaniu z piecami węglowymi, emisyjność spalin jest znacznie mniejsza.
Ekologiczny pellet do pieca na dotację Kornel Pawlak

Dotacja lub dofinansowanie do pieca na pellet 2024 w Ostrowie Wlkp.

Instalacja kotła na pellet stanowi skuteczny sposób poprawy standardu energetycznego naszego domu. W ramach programu "Czyste powietrze" dostępne jest dofinansowanie dla piecy na pellet o wyższym standardzie, pod warunkiem spełnienia następujących kryteriów:

  • Zgodność z wymogami Ekoprojektu,
  • Posiadanie co najmniej klasy energetycznej A+,
  • Niska emisyjność cząstek stałych, nie przekraczająca 20 mg/m3 (co stanowi połowę mniej niż wymagają obowiązujące przepisy).

Nawet w przypadku domu budowanego w 2024r., zaleca się wybór dofinansowanego pieca na pellet.


Warto zaznaczyć, że osoby o najniższych dochodach mogą skorzystać z prefinansowania inwestycji, oznaczającego otrzymanie połowy środków przed zakupem pieca na pellet.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat możliwości dofinansowania wymiany pieca w Ostrowie Wlkp.? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń do nas!
Dofinansowany piec na pellet - Kornel Pawlak

Zmniejsz wydatki na zakup i montaż pieca na pellet w 2024r dzięki uldze termomodernizacyjnej.

Kolejnym sposobem zmniejszającym koszty inwestycji w piec na pellet w Ostrowie Wlkp. jest skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej, która umożliwia odliczenie wydatków na zakup i montaż kotła na pellet od podstawy opodatkowania.

Należy pamiętać, że jeśli korzystaliśmy z dofinansowania w ramach programu "Czyste powietrze", wartość otrzymanej dotacji powinna być uwzględniona przy obliczaniu ulgi termomodernizacyjnej. Przepisy ulgi obowiązują od 1 stycznia 2019 roku i przysługują podatnikowi, który jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Na czym polega ulga termomodernizacyjna?


Polega ona na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku dochodowego wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym, obejmując także wymianę starego kotła węglowego na nowoczesny kocioł na pellet.
Dofinansowany piec na pellet - Kornel Pawlak

Dowiedz się więcej na temat możliwości uzyskania dofinanowania w Ostrowie Wlkp. na wymianę kopciucha na ekologiczną wersję pieca na pellet

+48 500 110 359

FAQ - Najczęściej zadawane pytania dotyczące dotacji i dofinansowań na wymianę pieca w 2024r w Ostrowie Wielkopolskim

Czy warto zainwestować w piec na pellet?

Piece na pellet to dynamicznie rozwijająca się grupa produktów. Czy warto je nabyć? Tak, ponieważ są one nowoczesne, energooszczędne i stają się coraz bardziej bezobsługowe. Wyposażone są w zasobnik pelletu oraz palnik, a opał jest transportowany automatycznie przez podajnik. W zależności od mocy i wielkości zasobnika, piec na pellet może przypominać zarówno lodówkę, jak i większe modele, które przypominają dużą szafę. Wszystkie podzespoły są schowane wewnątrz obudowy, z wyjątkiem przypadków, gdy palnik jest umieszczony na zewnątrz. Każdy piec na pellet objęty dotacjami wyposażony jest w automatyzację oraz zabezpieczenia przed pożarem.

Czy warto zastąpić stary kocioł węglowy nowoczesnym piecem na pellet?

Oczywiście, tak.

Stare kotły węglowe charakteryzują się niską sprawnością oraz emitują dużą ilość zanieczyszczeń. Są głównym źródłem niskiej emisji w Polsce, zwłaszcza w przypadku pieców węglowych i innych urządzeń grzewczych pracujących na to paliwo. Dodatkowo, piece węglowe generują brud zarówno w domu, jak i w kotłowni, wymagając trudnego usuwania dużych ilości popiołu. Wymiana starego kotła węglowego na nowoczesny kocioł na pellet np. przy pomocy dofinansowań, stanowi zatem korzystną decyzję. Gwarantuje to nie tylko czystsze otoczenie domowe, ale także znaczne skrócenie czasu poświęcanego na obsługę pieca.

Ile kosztuje nowoczesny piec na pellet?

Piec na pellet jest dostępny już od kwoty 9 000 zł. Najnowsze, najlepiej wyposażone modele pieców na pellet mogą kosztować jednak więcej. Cena zależy głównie od mocy kotła, jego wyposażenia, takiego jak wielkość zasobnika, oraz istotnych elementów, jak palnik, czujniki, zabezpieczenia i system sterowania, które optymalizują proces spalania.

Kocioł na pellet może osiągnąć sezonową sprawność energetyczną na poziomie 75-80%, ale także około 95%, co wpływa na klasę energetyczną (A, A+ lub A++), a w konsekwencji na cenę urządzenia.

Czy obsługa pieca na pellet jest łatwa?

Piec na pellet jest w pełni zautomatyzowany. Po odpowiednim zaprogramowaniu, jego obsłaga sprowadza się głównie do regularnego uzupełniania zapasu pelletu, usuwania popiołu, a w niektórych modelach również do czyszczenia palnika i wymiennika. W zależności od pojemności zasobnika, konieczność doładowania pelletu pojawia się co 4-5 dni, a nawet rzadziej. Wyjątkową zaletą korzystania z kotła na pellet jest utrzymanie czystości w kotłowni.

Firma „Kornel Pawlak” jest wielopokoleniowym zakładem produkującym piece na pellet w Ostrowie Wlkp.

Wytwarzamy urządzenia grzewcze od 1m² do 32m², przeliczając to na powierzchnie do grzania – od 50m² do 1800m².

Odbiorcami naszych wyrobów są budujący domki jednorodzinne, właściciele kurników i piekarni na terenie Ostrowa Wlkp. oraz najbliższych okolic.
Urządzenia naszej firmy można również spotkać w urzędach i szkołach.

Firma "Kornel Pawlak" to nie tylko kontynuowanie wieloletnich doświadczeń i tradycji, ale również wychodzenie naprzeciw klientom poprzez ciągły rozwój, doskonalenie umiejętności oraz świadczenie usług na wysokim poziomie.

Zapewniamy kompleksową obsługę począwszy od zamówienia kotła, poprzez przedstawienie możliwości finansowania w postaci kredytu, dofinansowania lub uzyskania dotacji, jego dostawę, fachowy montaż przez współpracującą z nami firmę po zapewnienie dostaw wysokiej jakości opału w postaci ekologicznego pelletu.

Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych klientów, inwestujemy w wysokiej jakości maszyny i materiały oraz stawiamy na wykwalifikowanych pracwników. Nasza firma jest rozpoznawana nie tylko na rynku polskim ale i zagranicznym.
Producent dofinansowywanych piecy na pellet Kornel Pawlak

Dowiedz się więcej na temat możliwości uzyskania dofinanowania w Ostrowie Wlkp. na wymianę kopciucha na ekologiczną wersję pieca na pellet

+48 500 110 359